Někdo preferuje Apple, jiný Android. Někdo preferuje kvalitu, jiný nízkou cenu. Ale každý z nás chce mobilní telefon nebo příslušenství pořídit co nejlevněji a nejlépe u důvěryhodného prodejce. Samozřejmě v praxi nehraje roli pouze konečná cena produktu, ale také související služby e-shopu (záruka, čas dodání atp.).

Čemu se při koupi mobilního telefonu z e-shopu vyvarovat

Přišel Vám zajímavý e-mail (spam) s lukrativní nabídkou na prodej elektroniky? Z pravidla nemusí jít o podvod, ale před nákupem se přesvědčte, zda se jedná o seriózního prodejce. Do internetového vyhledávače zadejte název obchodu a slovo recenze. Ovšem recenze nemusí být reálné (prodejce si je mohl napsat sám), proto je nutné si ověřit i profily uživatelů, kteří recenze vložili.

Způsob platby je při nákupu na internetu velmi ožehavé téma. Platbu kartou nikdy nelze doporučit. Na druhou stranu, platba předem ve výsledku znamená nižší cenu produktu. U seriózních prodejců je vhodné platit prostřednictvím PayPal, resp. PayU, služby Internet 24 (aj.) anebo si zřídit nový bankovní (pod)účet u své banky, kam vždy přesunete požadovanou finanční částku. Naprostá většina oblíbených bank v ČR poplatky za vydání nové karty a zřízení podúčtu poplatky neúčtuje, přičemž převod mezi vlastními účty je on-line. Nikdy neplaťte předem, pokud si nejste jisti, že balík dorazí, popř. neexistuje určitá ověřená garance.

Smartphone z Číny: Výhodně, ale rizikově

Vyřízení objednávky a de facto celý proces nákupu z Číny je v dnešní době velmi snadný a rychlý. Na konkrétním mobilu lze ušetřit i tisíce, a to včetně poplatku za DPH a clo. Z Číny lze kromě smartphonů velmi výhodně pořídit příslušenství. Kvalitně dostačující obaly a kabely na mobilní telefony lze pořídit za cca 20 Kč, a to včetně dodání až k Vám domů. Doba dodání se liší, v případě dopravy zdarma počítejte i se 45 dny. Osobně nakupuji na portálu e-Bay nebo Aliexpress, které mohu doporučit všemi deseti, ale podobných portálů jsou desítky. V případě nákupu zboží z Číny počítejte s 2 hlavními nevýhodami: doba dodání a krátká, špatná či žádná možnost reklamace.

Srovnávače cen: Nejlevněji a nejvýhodněji?

Srovnávače cen zboží jsou včele s Heurékou u mnoha lidí hlavním nástrojem nejen při nákupu mobilních telefonů, ale vlastně veškerého sortimentu. V poslední době panují obavy, zda jsou výsledky opravdu nestranné a získaná data z vyhledávání a chování zákazníků se nedostanou do nesprávných rukou, což v praxi neplatí pouze u Heuréky. V žebříčku nejnižších cen se nenacházejí pouze důvěryhodní prodejci. U vybraných ověřených prodejců lze udaná cena ještě snížit, přičemž stačí použít slevové kupóny na elektroniku.

Alza, Euronics, Kasa: Jistota je jistota

U velkých hráčů na trhu máte „jistotu” rychlého dodání, dobré komunikace s podporou prodeje, „snadné” reklamace a nepřemrštěné ceny. Díky Kuponer.cz lze i na těchto e-shopech získat zajímavé slevy. Stačí 2 snadná kliknutí a obdržíte slevový kód. Slevový kupón na Euronics a další obchody platí pouze v případě zadání objednávky na internetu. Ovšem odběr je možné uskutečnit již ve vybraném obchodě, popř. na pobočce. Předchozí návštěva prodejny a vyzkoušení mobilního telefonu či jiného produktu jsou logicky zdarma.

zf

O Mobilstory.cz

Mobilstory – magazín nejen o mobilech

Mobilstory.cz je nezávislý internetový magazín o dění kolem mobilních zařízení. Naše rubriky jsou telefony, tablety, mobilní příslušenství, android, iOS, Windows phone

Nové