Telefonovat a psát SMS své rodině a přátelům za nejvýhodnější cenu na trhu chce každý. Naštěstí nabídka mobilních tarifů je dnes bohatá, a tak si tarif přesně podle svých potřeb vybere každý. Stačí srovnat nabídky na internetu.

Nebojte se porovnat nabídky a vybrat si tu nejvýhodnější

Před výběrem mobilního tarifu mnoho lidí děsí řada otázek a nejasností. Proto přinášíme šest tipů, které vám pomohou s výběrem mobilního operátora. Změna telefonního čísla není vždy nutná a dilema v podobě paušálu a předplacené karty lze snadno vyřešit.

1. Vyzkoušejte online srovnávače mobilních tarifů
Ať už na stránkách mobilních operátorů nebo v kamenných pobočkách srovnání nabídky mobilních operátorů je zdlouhavé a nepohodlné. Vhodnější způsob, jak vybrat ten správný tarif a levné volání, je využít online srovnávačů na internetu.

2. Porovnávat lze nejen mobilní tarify, ale i předplacené karty
Online srovnávače nesrovnávají pouze mobilní tarify. Kromě výhodných nabídek paušálů vám nabídnou i předplacené karty, a to ať už od O2, T-Mobile, Blesk Peněženky či jiných mobilních a virtuálních operátorů. Snadno tak zjistíte, zda budete levněji volat v rámci paušálu nebo s předplacenou kartou.

3. K online srovnání budete potřebovat nejen provolané minuty
K online porovnání nabídek potřebujete znát počet provolaných minut, počet poslaných SMS, počet poslaných MMS, počet využitých mobilních dat a případné další využívané služby. V některých případech tak třeba zjistíte, že je vhodné zvolit nově i neomezené tarify. Díky nim zaplatíte méně a získáte více „muziky“.

4. Porovnávat lze nejen mobilní operátory, ale i virtuální operátory
Nejznámějšími mobilními operátory jsou T-Mobile, O2 a Vodafone. Ovšem mobilní tarif pro důchodce, pro studenty, neomezené balíčky i mnoho dalších speciálních tarifů nenabízí jen tato významná trojka operátorů. Vybírat můžete i mezi tarify společností, jako jsou SAZKA, ČEZ Prodej, LAMA mobile, Tesco Mobile nebo FAYN Telecommunications.

5. Získat můžete tajné nabídky mobilních operátorů
Velkou výhodou online srovnávačů je, že vám v mnohých případech odkryjí i „tajné“ nabídky, které byste na internetu jinak nenašli nebo které byste si sami na pobočce jen stěží mohli vyjednat.

6. Změna telefonního čísla vás nečeká
Tak jako s novým tarifem nemusíte měnit mobilní telefon, nečeká vás ani změna telefonního čísla. A to ani tehdy, pokud přecházíte k úplně jinému mobilnímu či virtuálnímu operátorovi. Přenos čísla trvá jen pár dní.

zf

O Mobilstory.cz

Mobilstory – magazín nejen o mobilech

Mobilstory.cz je nezávislý internetový magazín o dění kolem mobilních zařízení. Naše rubriky jsou telefony, tablety, mobilní příslušenství, android, iOS, Windows phone

Nové