Rozhodování mezi mobilním tarifem a předplacenou kartou přináší občas velké dilema. Důležité je zvážit pro a proti každé z možností. Avšak ještě důležitější jsou naše očekávání. Jestliže za mobilní služby chceme platit minimum, pak neomezený tarif jistě není tou správnou volbou. Pro koho ale naopak je tím pravým řešením?

Určitým protikladem neomezeného tarifu je předplacená karta, která je značně omezená. Nemáte-li totiž na kartě dobitý kredit, nezavoláte si. S kartou využíváte mobilních služeb jen do té doby, dokud máte kredit, zatímco s neomezeným tarifem můžete volat, psát i surfovat na internetu kdykoliv, kdekoliv a jak dlouho chcete. Ale opravdu patříte mezi ty mobilní zákazníky, kteří potřebují až takovou volnost?

Využívejte mobilních služeb neomezeně s tarifem

Neomezený tarif přináší bezesporu levnější ceny, avšak důležité je říci, že jen tehdy, pokud využijete dostatek služeb. Mobilní tarif se vám musí vyplatit. Ceny neomezeného paušálu se pohybují v rozmezí od 749 Kč do 1 699 Kč. Platit pravidelně každý měsíc takovou sumu není pro každého. Vhod přijde například těm, kteří měsíčně provolají stovky minut nehledě na mobilního operátora, prosurfují až tisíce MB dat a aktivně využívají i roamingové služby.
Voláte-li tak pravidelně do zahraničí, cestujete po celém světě a mobilní telefon máte stále při ruce, pak získáte nejlevnější volání právě v rámci neomezeného tarifu. Ten přijde vhod i pro firemní klientelu.

Mějte výdaje pod kontrolou s předplacenou kartou

Předplacené karty také mají co nabídnout. Ceny za služby jsou sice vyšší, ale pokud využijete jen minimum služeb, pak za telefon s předplacenou kartou zaplatíte mnohem méně než s tarifem. Měsíčně neplatíte žádný paušál, pouze si dobíjíte kredit, ze kterého jsou vám odečítány peníze za skutečně provolané minuty, poslané SMS a využitá data.

Předplacená karta tak přijde vhod všem, kteří využívají sporadicky mobilních služeb, kteří pouze přijímají hovory, nebo těm, kteří se nechtějí vázat. S kartou můžete kdykoliv změnit mobilního operátora a kdykoliv přejít na mobilní tarif.

Zároveň jsou předplacené karty vhodné také pro děti. Díky nim mají rodiče výdaje za telefon svých ratolestí stále pod kontrolou. Na konci měsíce je žádná závratná suma nemůže překvapit. Jestliže si dítě kredit vyčerpá, nemůže již dál využívat mobilních služeb, přesto je ale stále na příjmu.

A jak zjistíte, zda je pro vás vhodné to či ono? Nejjednodušší je podívat se na vaše poslední vyúčtování, které vám zaslal váš mobilní operátor. Na vyúčtování zjistíte, kolik jste provolali, kolik zaslali SMS a MMS a kolik dat prosurfovali. Pokud se vám částka za využité služby nelíbí, pak si zvolte výhodnější tarif. Ten rozhodně nemusí být ale hned neomezený.

zf

O Mobilstory.cz

Mobilstory – magazín nejen o mobilech

Mobilstory.cz je nezávislý internetový magazín o dění kolem mobilních zařízení. Naše rubriky jsou telefony, tablety, mobilní příslušenství, android, iOS, Windows phone

Nové