Rozhodování mezi mobilním tarifem a předplacenou kartou přináší občas velké dilema. Důležité je zvážit pro a proti každé z možností. Avšak ještě důležitější jsou naše očekávání. Jestliže za mobilní služby chceme platit minimum, pak neomezený tarif jistě není tou správnou volbou. Pro koho ale naopak je tím pravým řešením?

Telefonovat a psát SMS své rodině a přátelům za nejvýhodnější cenu na trhu chce každý. Naštěstí nabídka mobilních tarifů je dnes bohatá, a tak si tarif přesně podle svých potřeb vybere každý. Stačí srovnat nabídky na internetu.

Monday, 29 August 2016 00:00

Sony Xperia X - novinka se super fotoaparátem

Written by

Na český trh konečně dorazila nová vlajková loď od Sony s neuvěřitelným 23MPx fotoaparátem! Mobil se řadí mezi telefony vyšší střední třídy a určitě má co nabídnout.

Saturday, 23 July 2016 00:00

Jak (ne)nakupovat mobily na internetu

Written by

Někdo preferuje Apple, jiný Android. Někdo preferuje kvalitu, jiný nízkou cenu. Ale každý z nás chce mobilní telefon nebo příslušenství pořídit co nejlevněji a nejlépe u důvěryhodného prodejce. Samozřejmě v praxi nehraje roli pouze konečná cena produktu, ale také související služby e-shopu (záruka, čas dodání atp.).

Saturday, 02 April 2016 00:00

Fitness aplikace mají zelenou

Written by

Dlouhodobě narůstá počet mobilních aplikací, které usnadňují pohybové aktivity. Kromě toho se objevují také aplikace zaměřené na zdravou výživu a stravování.

Wednesday, 09 December 2015 00:00

Mobilní internet v zahraničí - jak ušetřit?

Written by

Jak se dostat na internet v zahraničí a neutratit za to spoustu peněz? Každý z nás potřebuje využívat datové služby internetu i při cestách do ciziny. Ovšem neuvážené používání internetu by se vám mohlo nepříjemně prodražit.

Rok 2016 bude pro společnost LG ve znamení likvidování konkurence, rozhodla se totiž nechat průměrné telefony průměrnými a zaměřit se na špičkové vlastnosti, které katapultují nové modely na špičku popularity.

Monday, 21 September 2015 00:00

Možnosti mobilního marketingu

Written by

Kolik lidí využívá mobil pro vyhledávání webových stránek? Jaké má výhody mobilní marketing? Dočtete se v tomto článku.

Wednesday, 09 September 2015 00:00

Chraňte svůj telefon díky odolné fólii

Written by

Házíte často telefon do batohu či kabelky? Nosíte ho v jedné kapse spolu s klíči od bytu či automobilu? Bojíte se, že budete mít brzy poškrábaný dotykový displej?

Stěhování často provází jeden velký chaos a mnoho lidí říká, že je snad lepší vyhořet, než se stěhovat.

Dříve sloužila taktická zařízení pouze pro armádu. V dnešní době se však hranice pro používání posunula a plno produktů dříve určených pro speciální účely slouží pro běžné použití. 

Thursday, 25 June 2015 00:00

Informační systémy pro správu skladu

Written by

Skladování zažívá neustálý rozvoj a dokonce i ten nejnepřehlednější sklad lze díky moderním technologií snadno inovovat. Obzvláště velké firmy by na tento problém měly myslet, modernizace skladu se nestane zbytečným výdajem, ale investicí, která ušetří čas a mnohokrát se vrátí díky rozšíření možností, jaké byly dříve nedostupné.

Monday, 22 June 2015 00:00

Recenze Asus ZenFone Selfie

Written by

Chcete mít kvalitní selfie? Recenze Asus ZenFone Selfie říká: Toto je smartphone stvořený pro pořizování selfíček.

Wednesday, 10 June 2015 00:00

Recenze Sony Xperia Z3+

Written by

Dlouho očekávaná Sony Xperia Z3+ příjemně překvapila. Příznivci této značky se velmi dlouho těšili, až bude a trh uveden nástupce úspěšného telefonu Sony Xperia Z3.

Samsung je známý především jako výrobce uhlazených telefonů soustředících se v první řade na výkon a na příjemné uživatelské prostředí. Nyní se však Samsung ukázal i ve zcela novém světle a to díky modelu Galaxy S6 Active, který lze zařadit mezi superodolné smartphony patřící mezi nedostatkové zboží.

Wednesday, 10 June 2015 00:00

Aplikace pro snadnější práci s telefonem

Written by

Práce s telefonem může být ještě jednodušší díky šikovným aplikacím, které usnadní jeho používání a tím nám ušetří čas i starosti.

V současné době se British Airways soustřeďuje také na využití moderních technologií ke zdokonalení služeb pro své zákazníky. Jde především o mobilní aplikace, které cestování nejen zrychlí a usnadní, ale mnohdy také zpříjemní.

Friday, 08 May 2015 00:00

Praktické gadgety, které každý ocení

Written by

Praktické gadgety, které každý ocení: Klávesnice s bluetooth, speciální reproduktor SyrenPro anebo zajímavá klíčenka.

Procento očních vad neustále stoupá i díky tomu, že lidé o svůj zrak důsledně nepečují. Oči jsou přitom jedním z nejdůležitějších orgánů v lidském těle.

Dnes už jen těžko potkáme na ulici někoho, kdo nevlastní mobilní telefon. Předávání informací mobilem je pro chod současného světa nezbytné a málokdo z nás si dovede představit, že ještě před pár desítkami let se lidé museli bez telefonu úplně obejít. Volání a posílání SMS nám však už dávno nestačí. Nároky na to, co takový mobil musí umět, jsou stále vyšší. Proto hned při první příležitosti, třeba když začne zlobit baterie, jej vyměníme za nový.

Wednesday, 15 April 2015 00:00

Praktická aplikace pro váš smartphone

Written by

U smartphonů je vyvinuto statisticky nejvíce aplikací pro operační systémy Android a iOS. Pokud jste ještě neslyšeli o geoshoppingu a v českém prostředí vyvinuté aplikaci AKCEHNED.CZ, představíme vám ji v následujícím článku.

Vadí vám rychlé vybíjení chytrého telefonu či tabletu? Noste si v kabelce designovou záložní baterii.

Počet českých internetových uživatelů, kteří navštěvují z mobilních zařízení, překročil 4 miliony. Velký nárůst je za posledních 6 měsíců. Kdy se tento počet zvýšil o více než 1,5 milionu uživatelů.

Podle povídky novináře a spisovatele Miloše Čermáka byl natočen pro Febiofest krátký film „Bubliny nelžou“. To co každého upoutá je, že byl kompletně natočený film na iPhone 5. 

Speciálně vyvinutá aplikace British Airways se stane součástí nových Apple hodinek, které budou k dostání od dubna. Novinka British Airways usnadní majitelům hodinek jejich cesty kdekoli po světě. Hlavním pomocníkem jsou specifika letu, například přesný čas odletu a odbavení. Veškeré informace, které aplikace poskytne, jsou lehce dostupné přejetím prstu po displeji, jak jsme u produktů Apple zvyklí.

Tuesday, 10 March 2015 00:00

Sportování a Windows telefony? Jedině s Fitbit

Written by

Majitelé telefonů s OS Windows byli ještě minulý rok velmi frustrovaní ze skutečnosti, že mají problém s plnou kompatibilitou většiny chytrých hodinek od značek jako jsou Pebble aj. Ačkoliv Microsoft pracuje na mnoha změnách, již nyní se mohou z kompatibilních hodinek radovat sportovci, jelikož jsou Windoes smatphony plně kompatibilní s produkty Fitbit.

Tuesday, 10 March 2015 00:00

Nejluxusnější kolekce hodinek od Applu

Written by

Apple konečně ukázal, že umí vytvořit i skutečně skvostně vypadající hodinky, které se výrazně liší od konkurenčních produktů jiných výrobců chytrých hodinek. Zaměřil se a luxus a eleganci, kterou chce hrát na noty svých příznivců a to se mu také povedlo.

Tuesday, 10 March 2015 00:00

Nejlepší tablety na trhu – 2. díl

Written by

Výběr tabletu představuje důležité rozhodnutí, které by se nemělo nechávat náhodě. Správný výběr rozhodne o kvalitě práce na tabletu, zábavě, kterou si s ním budeme chtít užít a také na skutečnosti, jak dlouho bude konkurovat nejlepším tabletům, které jsou dostání. Máme tu pokračování nejlepších tabletů letošího roku a možná, že mezi nimi najdete i model, který vám bude po všech stránkách vyhovovat.

Tuesday, 10 March 2015 00:00

Nejlepší tablety na trhu – 1. díl

Written by

Technologický rozvoj tabletů skáče sedmimílovými kroky dopředu a pokud vás aktuálně trápí skutečnost, jaký si vybrat a nešlápnout vedle, máme pro vás žebříček nejlepších tabletů pro rok 2015. Mezi tablety je často ještě více rozdílů, než mezi telefony. Vybrali jsme tablety, u kterých vás nemusí děsit myšlenka, že budou za rok patřit do starého železa.

Cílem většiny uživatelů je získat co nejlepší telefon za co nejpříjemnější cenu. Pokud uvažujete stejným způsobem, vybrali jsme 3 telefony letošního roku, které dokonale korespondují s perfektními vlastnostmi a ideální cenou. Ukážeme si nejlepší smartphony, které zakoupíte do ceny 4 tisíc korun.

Monday, 09 March 2015 00:00

4 nejtvrdší smartphony na trhu

Written by

Existují podmínky, ve kterých by běžné chytré telefony rychle selhaly. Běžný telefon nesnese velké výkyvy teplot, tvrdé zacházení, časté pády, vodu a špínu, extraodolné smartphony ovšem ano. Byly zkonstruovány, aby se staly houževnatými společníky do nepohody.

Monday, 09 March 2015 00:00

Živé tapety, které oživí telefon

Written by

Účelem živé tapety je zlikvidovat stereotypní prostředí telefonu a přivítat uživatele podívanou na tapetu, která oživí celý displej. Většina uživatelů Androidu živé tapety zatím nevyzkoušela, jde ovšem o příjemný zážitek a možnost, jak se odreagovat při sledování displeje. Představíme si několik zajímavých kousků, které jsme pro vás vybrali.

Monday, 09 March 2015 00:00

Taháky do kapsy: Rafinované taháky v Androidu

Written by

Taháky jsou téměř nezbytnou součástí výbavy většiny studentů. Snad málokdo by neocenil nápovědu, která pomůže zabodovat v náročném testu. Zatímco dříve bylo potřeba spoléhat na taháky napsané na kůži nebo na papíře, dnes už je technologie natolik vyspělá, že jako taháky poslouží telefony, tablety nebo hodinky s Androidem v kombinaci s aplikací, kterou si představíme.

Wednesday, 25 February 2015 00:00

5 triků, které ocení každý majitel smartphonu

Written by

Funkce chytrých telefonů nahrazují množství jiných přístrojů a bez jejich pomoci si už neumíme běžný den ani představit. Telefonujeme, kontrolujeme e-mail, fotíme, hrajeme hry nebo hledáme informace. Někdy je však potřeba věnovat našemu smartphonu i pár minut péče. Přinášíme vám univerzální rady, kterými by se měl řídit každý majitel smartphonu, a které vám ušetří hodně času, peněz a hlavně nervů.

Přáli byste si, aby byl váš pes miláčkem sousedů, bavičem širokého okolí a zároveň postrachem nenechavých zlodějů? S mobilní aplikací pro chytré telefony Brit PO STOPĚ to není žádný problém!

O Mobilstory.cz

Mobilstory – magazín nejen o mobilech

Mobilstory.cz je nezávislý internetový magazín o dění kolem mobilních zařízení. Naše rubriky jsou telefony, tablety, mobilní příslušenství, android, iOS, Windows phone

Nové