susenky

4 nejtvrdší smartphony na trhu

Written by
Rate this item
(0 votes)

Existují podmínky, ve kterých by běžné chytré telefony rychle selhaly. Běžný telefon nesnese velké výkyvy teplot, tvrdé zacházení, časté pády, vodu a špínu, extraodolné smartphony ovšem ano. Byly zkonstruovány, aby se staly houževnatými společníky do nepohody.

 

Tento druh chytrých telefonů je určený pro náročné uživatele, kterými mohou být stavební dělníci pracující ve špatných podmínkách, horolezci, sportovci, záchranáři a kdokoliv další, kdo vyžaduje dokonalou funkčnost telefonu i za náročných podmínek. Představíme si několik nejtvrdších zástupců odolných smartphonů. Tyto modely sice nedisponují nejlepšími vlastnostmi, ale v odolnosti nemají příliš velkou konkurenci.

1. Nautiz X1

Houževnatý telefon, který vyhovuje standardům MILSTD-810G a normám IP67. Nautiz X1 je zkonstruovaný tak, aby mu neuškodily silné vibrace, pády na tvrdý povrch, extrémní teploty a poškození tekutinami. Disponuje 4-palcovým displejem s rozlišením 480x800 pixelů a je zcela vhodný pro venkovní používání za všech podmínek. Má v sobě OS Android 4.0, ale uživatel si ho může na požádání objednat i s Windowsem. Cena telefonu je, v přepočtu, cca 18 tisíc korun.

2. CAT B15

Caterpillar je značka, kterou si většina lidí spojí těžkou technikou jako jsou buldozery, rypadla aj. Společnost však nabízí i mobilní telefony a to pro ty, kteří potřebují extrémně odolný telefon vhodný do prostředí těžké stavební techniky. Jedním z nich je i chytrý telefon CAT B15, který disponuje operačním systémem Android. S telefonem je možné pracovat i za silného deště a je odolný proti pádům z výšky až 1,8 metru na tvrdý povrch. Cena telefonu je cca 7000 Kč.

3. JCB ToughPhone Pro-Smart

Dokonce i společnost JCB patří mezi výrobce tvrdých a odolných telefonů a mezi nejlepší z nich patří model JCB ToughPhone Pro-Smart. Samozřejmostí je odolnost proti vodě, nárazům a proti prachu. Pyšní se normou IP67, ovšem lehce zaostává ve výbavě. Disponuje 800MHz procesorem s operační pamětí 256 MB RAM. Jako OS má Android Gingerbread. Cena je zde kolem 5 tisíc Kč.

4. NEC Terrain

Tento model sice nepatří mezi nejhezčí, ale rozhodně patří mezi nejtvrdší, jaké AT&T nabízí. NEC Terrain splňuje standardy MIL-STD-810G, to znamená, že mu kapaliny, extrémní teploty a prach, nic neudělají. Telefon má vysoce výkonné reproduktory, které zajistí dokonalý a hlasitý zvuk i v hlučném prostředí. Uvnitř telefonu se nachází procesor Snapdragon S4, operační paměť je 1 GB RAM a rozlišení displeje je 640x480 pixelů. Jeho cena je kolem 8 tisíc Kč.